"Enter"a basıp içeriğe geçin

Trump inat etti: Duvar yapılana kadar hükûmet kapalı kalacak

Beyaz Saray’da yurt içi ve yurt dışındaki ABD askerlerine Noel kutlaması amacıyla düzenlenen etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, ABD’ye uyuşturucu akışı ve insan kaçakçılığının ancak Meksika sınırına örülecek duvarla önlenebileceğini savundu.

Trump, ‘‘Hükümetin ne zaman açılacağını söyleyemem. Duvarımız olmadan açılmayacak. Bu insanların ülkeye akışını önleyecek bir bariyer. Uyuşturucuyu engelleyen bir bariyer. Bugün dünyada insan kaçakçılığı diye bir sorun var. Bunun olmasına izin vermeyeceğiz. Bu insan kaçakçılarını yakalamak için çok sıkı çalışıyoruz. Bunlar kötü insanlar. Bir sınır, bir duvar olmadan bunun önüne geçemeyiz” diye konuştu. Cumhuriyetçiler’in çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi’nde, duvar için 5 milyar dolar ayrılan bütçe tasarısı kabul edilmiş ancak Senato’da yeterli çoğunluk sağlanamamıştı. Bu durum da Cuma geceyarısı 12’den itibaren federal hükümetin kısmen kapanmasına neden olmuştu.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir